Tábor

Adresa: Skautský tábor Dívčí Trojka Ostrava
              Dědov
              549 57   TEPLICE NAD METUJÍ

                   

Tábor je umístěn v krásné krajině, v malém údolí u potůčku. Z jedné strany je obklopen lesy a z druhé loukami. Nedaleko je hora Ostaš, řeka Metuje a několik pískovcových skalních měst (Kočičí hrad, Hejda). Od vlakové zastávky Dědov (a tedy i od vesnice) je vzdálen asi 500 metrů (po červené značce na Ostaš). K táboru se dá dojet i autem.

Tábor trvá 2 týdny a účastní se ho 2 oddíly D15 (7-11 let), D3(11-15let) a několik vedoucích. Každý rok je součástí tábora etapová hra, které se rok od roku liší (např. Cesta kolem světa, Inkové, Kosmonauti, Z pohádky do pohádky, Řecké báje, Slované, Severoameričtí indiáni, Harry Potter, Egypt...) Letošní táborovou hru zatím vymýšlíme. Budíček bývá v 7:30h. a večerka po 21h., pokud není nějaká večerní hra, táborák nebo jiná aktivita. V noci jsou hlídky 00:00-2:00; 2:00-4:00h. a 4:00-6:00. V 6:OOh. vstává služba, která dělá snídani a vaří čaj.

Ve stanech se spí po dvou, jsou to stany s podsadou, do kterých neteče. Děti spí ve vlastním spacáku na dřevěné palandě s matrací, na kterou přijde vlastní deka.

Co se týče hygieny, k dispozici je pitná voda, ke které nemáme stálý přípoj, ale jezdíme pro ní do vesnice, takže je neustále v táboře. Minimálně 1x týdně máme saunu, jinak se myjeme v malé přehrádce postavené na našem potůčku‚ který teče z pitného pramene nedaleké chráněné oblasti. Každý den je ráno i večer vymezen čas na osobní hygienu. Věci si pereme samy v lavorech. Na WC chodíme na latríny, které jsou zvlášť pro děti a pro dospělé, zasypáváme je každý den.

Jídlo si připravujeme samy, vaří děti a vždy na ně dohlíží některý z vedoucích. Minimálně 1x denně je teplé jídlo — oběd, ale často je i teplá večeře.

Jezdíváme 2x za tábor do města na nějaký zámek, hrad, do muzea, prostě někam do civilizace. Vždy jedou i dospělí.

Odvoz dopisů z tábora zajišťujeme, ale jezdí se přibližně 2x týdně, takže dopisy se mohou odesílat déle než obvykle. Tábor je dost daleko od Ostravy, takže nepořádáme žádný návštěvní den. Návštěvy přijet mohou, ale myslíme si, že pro všechny děti je lepší, když za nimi rodiče nejezdí. Těm, za kým rodiče nepřijedou je to líto a za kým přijedou, těmse po jejich odjezdu stýská více. Naopak ale, prosím, pište! Můžete také poslat balíček — děti nejvíce ocení sladkosti, ale nějaké nekazivé a nedrolivé.

Na tábor je zakázáno brát si cenné věci a to včetně mobilních telefonů (na tábořišti není elektřina a tedy možnost je dobíjet). Mobily navíc svádí děti, aby si s nimi stále hrály a narušují tak program. Na táboře se snažíme co nejvíce sžít s přírodou a naučit se zabavit i jinak než doma. Přímo na tábořišti je ale signál, takže v případě potřeby můžete zavolat komukoliv z vedoucích.

Hrajeme hromadu her, takže si myslíme, že se děti určitě nenudí. Cena tábora se každý rok trochu mění. Je v ní zahrnuto vše, kromě toho, co si děti chtějí samy koupit. Možnost platby je na účet i hotově. Při bezhotovnostní platbě se můžete podívat, zda peníze přišly, protože máme transparentní účet. Vydáváme také potvrzení a faktury pro zaměstnavatele. Potvrzení o tom, že se dítě tábora zúčastnilo, můžeme vydat až po jeho skončení!

Máte-li jakékoli další dotazy, není problém se na nás obrátit. ©

Přeji hezký den, V. Gloserová — Krtek (776 389 738), email: v.krtecek@centrum.cz

                          B. Urbišová – Beruška (724 289 899), email: beruska.3@seznam.cz


Kontakt

Barbora Urbišová

724289899


Registrace

Placení registrace pro rok 2014:

Plná cena: 700 Kč

Sourozenci: 500 Kč


 


Náš tým

Miki

Miki
Markéta Riegelová Studentka Obchodní akademie, nadšenec pro každou špatnost ;-) správce webu Kvalifikace: Čekatelská zkouška, Zdravotník zotavovacích akcí

—————

Pájka

Pájka
Ing. Pavlína Mecnerová Absolventka VŠB-TU Ostrava, hraje na kytaru, zpívá, velmi ráda chodí na hory Skautské kvalifikace: Čekatelská zkouška, Zdravotník zotavovacích akcí, Vůdcovská zkouška

—————

Beruška

Beruška
Bc. Barbora Urbišová Studentka VŠB-TU Ostrava, ráda cestuje, vedoucí oddílu Skautské kvalifikace: Čekatelská zkouška, Zdravotník zotavovacích akcí, Vůdcovská zkouška

—————